Araç çubuğuna atla

2018 Suzuki Jimny 4.Nesile Geçiş Yaptı

Suzuki’nin kendisini ispatlamış küçük arazi canavarı Jimny tamamen yenilenmiş 4.nesliyle bu yıl satışa sunuluyor. 20 yıldır yollarda olan ve önümüzdeki ay tanıtımı gerçekleştirilecek olan aracın Mercedes G serisi platformuna benzerliği dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl sızdırılan çelik jantlı resimlerine göre resmi fotoğraflar aracın pek çok donanım seviyesine sahip olacağı anlaşılıyor. Ülkemizde ve Avrupada 2018 yılı sonuna kadar satışa başlaması planlanan Suzuki Jimny‘de 2 renk gövde seçeneği ve birçok farklı renk gamıyla satışa sunulacak.

5 ileri vitesli manuel veya 4 ileri vitesli otomatik şanzıman seçenekleri ile gelecek olan Jimny aynı zamanda 15 veya 16 inçlik jant opsiyonları arasında seçim yapılabilme ve  kullanıcıları pek çok opsiyonel donanım elemanı da bekliyor. Cruise kontrol, start/stop tuşu ve klima gibi opsiyonlara da sahip olabilecek alıcılar, otonom frenleme sistemini de yeni Jimny’lerine ekleme şansı bulacak.

Özellikle merdiven şasi ve 3 zamanlı süspansiyonun, Jimny‘nin arazi aracı kimliğini korumasını sağladığını açıklayan Suzuki firması, yarı zamanlı 4WD sürüş ve düşük oranlı ara şanzıman ekleyerek aracın bu kişiliğinin pekişmesini sağlamış durumda.

2018 Suzuki Jimny 4.Nesile Geçiş Yaptı” için bir yorum

  • 25 Haziran 2018 tarihinde, saat 2:09 PM
    Permalink

    Tipi hoş olmuş, eğer vitesi eski 4 ileri otomatik olmayıp yakıt tüketimi güzel olursa gayet alınabilir. Merakla bekliyoruz bakalım

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: