Araç çubuğuna atla

4.Nesil Volvo S60 Resmen Tanıtıldı

2000 yılında üretimine başlanan Volvo S60 üçüncü nesli ile ABD’de resmen tanıtıldı. Volvo tarafından Amerika pazarında ilk kez kurulan fabrika ile birlikte çifte tanıtım yapan Volvo, böylece Kuzey Amerika pazarına verdiği önemi de göstermiş oldu.

Tasarımı ile 2016 yılında tanıtılan Volvo S90 modeline oldukça benzeyen yeni S60, keskin çizgileri ile oldukça şık bir sportif sedan modeli haline bürünmüş. Etkileyici LED gündüz farları ve akıcı tasarım markanın geçmiş modellerine kıyasla tasarıma artık daha fazla önem gösterdiğinin bir kanıtı olmuş.

İç mekanda tablet biçiminde sunulan ön konsola entegre dokunmatik bilgi ve eğlence sistemi ile kokpitte yer alan geniş sürücü bilgi ekranı premium malzeme kalitesi ile birleştiğinde modeli cazip hale getirmeyi başarıyor.

Yine güvenlik konusunda rakiplerinin önünde yer almaya çalışan Volvo, S60 modelinde de daha önce XC60 modelinde yer alan akıllı fren sistemi City Safe teknolojisine yer vermiş. Buna göre araç yayalar, bisikletler veya hayvanları algıladığında ve herhangi bir çarpma riski gördüğünde otomatik olarak frenleme yapabiliyor.

Daha önce marka tarafından açıklanan ve artık tüm modellerinde dizel motorlara veda ettiğini duyuran Volvo, ilk kez bu uygulamayı yeni S60 modelinde gerçekleştiriyor. Yeni Volvo S60 sadece benzinli ve hibrid motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Klasik T5 ve T6 motor versiyonları ile birlikte hibrid üniteye sahip T8 motor seçeneği de Yeni Volvo S60’ın kaputunda yer alacak. Yeni Volvo S60 2019 yılında Türk tüketicisi ile buluşacak.

arabalar

4.Nesil Volvo S60 Resmen Tanıtıldı” için bir yorum

  • 21 Haziran 2018 tarihinde, saat 10:43 AM
    Permalink

    Sonunda tasarıma önem vermeye başlamışlar,beğendim tipini.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: