Araç çubuğuna atla

Yeni Mercedes-AMG C ve S Modelleri Plug-In Hibrit Olacak

AMG’nin tüm ürünleri yakın zamanda dört çeker olacak.

Yakın gelecekte Mercedes-AGM’de büyük değişiklikler olacak. Motor Trend’e konuşan AMG patronu Tobias Moers, yelpazenin üstünde yer alan modellerin plug-in hibrit; geriye kalan giriş modellerinin ise dört silindirli motorlara sahip olacağını açıkladı.

Moers, yeni C63 ve S63’te plug-in-hibrit güç üniteleri kullanacağını onayladı. Yönetici detaya girmedi lakin beklenen AMG modellerindeki PHEV düzeninin standart modellerden çok daha farklı olacağı yönünde.

Bunun dışında Moers, Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid’e rakip olacak bir hibrit AMG GT 4-Door üzerinde çalışıldığının da bilgisini verdi. İki elektrik motoru ve çift turbolu, 4.0 litrelik V8’den beslenmesi beklenen modelin gücü şimdilik tam olarak belli değil. Lakin gücü ne kadar olursa olsun, aracın 100 km/s sürate 3 saniyeden kısa bir sürede ulaşacağı düşünülüyor.

Daha önce de paylaşın bilgilere göre AMG’nin M139 kodlu, 2.0 litrelik turbo beslemeli l4 motoru daha büyük modellerde de kulllanılacak. Bunun ilk uygulaması çok yüksek bir olasılıkla yeni jenerasyonda C43’ün yerini alacağı düşünülüyor.

Tobias Moers’in Motor Trend’e verdiği konuşmada, 2021 itibarıyla tüm AMG ürünlerinin dört çeker sistem kullanacağı oldu. Güncel E63’te görev alan ve bünyesinde Drift modu bulunan sistem, ileri aşamada tüm AMG’lerde yer alacak gibi görünüyor.

Yeni Mercedes-AMG C ve S Modelleri Plug-In Hibrit Olacak” için bir yorum

  • 30 Eylül 2019 tarihinde, saat 8:20 AM
    Permalink

    Devir elektrikli araba devri olacak. Bizim millet hala soruyor araba dizel mi ?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: