2019 Mazda 3 Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

2019 modeli tamamen yenilenerek yeni motoruyla karşımıza çıkacak olan Mazda 3 , bir önceki modele göre daha az yakıt tüketimi ve daha fazla performans sözüyle geliyor.

 

 

2019 Mazda 3 Motor;

2017 yılında Mazda tarafından keşfedilen Kai konsepti çerçevesinde 2019 yılında satışa sunulacak olan yeni Mazda 3 , Mazda’nın dizel motorlarının sonunu getirecek yeni nesil motor özelliklerine bürünecek.

Mazda’nın iddiasına göre yeni nesil Mazdalar Spark Controlled Compression Ignition (SCCI) teknolojisi sayesinde, yeni nesil motorlarının dizel motorlar kadar az yakıt sarfiyatı sağlayacak.

Bu akıllı teknoloji ile birleştirilmiş 187 hp beygir gücü ve 230 nm torka sahip yeni nesil motor, 2.0-litre benzinli olacağı gibi çevreye de daha nazik davranacak.

 

 

2019 Mazda 3 Tasarımı;

Yukarıda da görüleceği üzere yeni Mazda 3 uzun kaputu ve basık tavanıyla Kai Konseptine oldukça benzemekte. Büyük tekerlekler ve bazı karbon parçalar fiyatı ucuz tutmanın basit yolları. Fakat kısa ve kalın sütunları ve heybetli ızgarası onu oldukça pahalı göstermekte.

Arka tarafta ise daha büyük tampon ve daha geniş arka camlar yer almakta.

 

 

Mazda 3 İç Tasarımı;

Yeni Mazda 3 bir çok teknolojik özellikle gelecek olup, en dikkat çekeni kocaman ve muhtemelen tam ekran bir eğlence sistemi ile ve bu sayede orta konsolda birkaç tuşla gelecek olması.

Mazda’nın açıklamasına göre trim seslerinin tamamen kesilmesi ve aynı  Audi A3 ve Mercedes A-Class‘ ta olduğu gibi Mazda 3 daha fazla deri malzeme ve yumuşak plastikle gelecek. Bu özellik bizim Türk kullanıcılarını da memnun edecektir.

Sürüş pozisyonu ise daha fazla spor olması açısından biraz alçaltılmakla birlikte, kabin alanı da yeniden geliştirilerek arka diz mesafesinin de artırıldığı belirtilmiştir.

2019 Mazda 3Fiyatı ve Satış Tarihi;

2019 Model Mazda 3’ün fiyatı eski modele yakın bir fiyat etiketine sahip olacak. Avrupa’da £18,000 fiyatla satılacak olan modelin ülkemizde de bir önceki modeline benzer fiyatlarda olacağı düşünülmekte.Modelin 2019 yılının başlarında satışta olması beklenmekte.

 

 

 

One thought on “2019 Mazda 3 Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

  • 26 Haziran 2018 tarihinde, saat 11:26 AM
    Permalink

    Tasarım ve özellik olarak gerçekten çok güçlü olmuş. İkinci el takıntısı olmayanlar muhakkak almalılar, eğer söylendiği gibi yakıt tüketimi ve performans da iyileştirilmişse bir an bile düşünme.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: