2019 Yeni Nissan Micra İncelemesi

Arabavakti.Com Uzman Puanı 7/10
7/10

Bu puan, otomobilin kapsamlı testlerinden sonra uzman gözden geçiren ekibimiz tarafından verilir.

Özet; İyi tasarlanmış Nissan Micra, küçük otomobil partisine fütüristik bir görünüm ve şık bir iç mekan getiriyor, ancak bazı daha pratik alternatiflerden daha pahalı.

Nissan Micra İnceleme

İyi tasarlanmış Nissan Micra, küçük otomobil partisine fütüristik bir görünüm ve şık bir iç mekan getiriyor, ancak bazı daha pratik alternatiflerden daha pahalı.

Bu puan, otomobilin kapsamlı testlerinden sonra uzman gözden geçiren ekibimiz tarafından verilir.

Pozitif Yönleri

 • Harika görünüyor
 • Sessiz ve konforlu
 • Lüks iç malzeme

Negatif Yönleri

 • Küçük bir araba için pahalı
 • Alternatiflerin arka tarafı daha geniş
 • Mütevazı performans

Genel Kanı

yeni-nissan-micra

Micra konforlu ve sürümü sessiz bir araç, ama mesela rakibi Corsa’ya göre biraz daha pahalı ve genişliği daha az.

Nissan Micra’nın kabini, renkli süslemeli dış görünümü kadar dikkat çekici ve giriş Visia ve Visia + paketleri haricinde standart olarak Apple CarPlay ve Android Auto’lu 7,0 inç dokunmatik ekranlı bir bilgi eğlence sistemi ile birlikte geliyor.

Neyse ki, Nissan Micra’nın kabini sadece iyi görünmüyor – tüm düğmeler sağlam hissettiriyor ve hem sürücü koltuğu hem de sportif direksiyon simidi çok fazla ayarlama özelliği ile geliyor, böylece rahat etmekte sorun yaşamayacaksınız.

Ne yazık ki, herhangi bir modelde bel desteği bulunmuyor (uzun yolculuklarda sırt ağrısını azaltmaya yardımcı olmak için) ve Nissan Micra’nın arka koltukları çoğu alternatiflerde olduğundan daha sıkışık. Makul miktarda diz mesafesi var uzun yolcular tavan boşluğu için mücadele edecekler, ama buna rağmen  dar merkezi koltuk arka üçlüyü rahat bir şekilde taşıyor.

Nissan Micra’nın 300 litrelik bagajı yine de oldukça pratik. Corsa, Polo veya Fiesta’dakinden biraz daha büyük ancak derin yükleme eşiği ağır nesnelerin yüklenmesini zorlaştırabilir. Kullanışlı alışveriş kancalarına sahip değilsiniz ancak eğer geniş bagaj ve arka koltukta sadece bir yolcunuz  varsa, arka koltukları iki yönlü (60:40) bölünmüş şekilde katlayabilirsiniz.

Üç benzinli motor ve bir dizel motor seçeneği mevcut ve beş veya altı vitesli bir manuel veya CVT otomatik şanzımana sahip. Giriş seviyesi turboşarjsız 71hp gücündeki motoru oldukça güçsüz hissettiriyor. Bunun yerine, özellikle şehir dışı yolculuklarınız oluyorsa, turboşarjlı 100hp 1.0 litrelik benzinli motoru seçmek daha mantıklı olacaktır. Bu motor seçeneği şehir içinde de kendini çevik hissettirmek için yeterince güçlü ve daima sessiz ve akıcıdır. 

 Peluş bir iç ve modern bir görünüme sahip olan yeni Micra, eski model gibi olmayan her şeydir. 

Arabavakti.Com Uzmanı

Otoyolda daha fazla bir kullanımınız mı var ? Bu durumda 1,5 litrelik dizel bir araba almak istersiniz. Bu seçenek düşük hızlarda benzinlilerden biraz daha gürültülü olsa da  daha hızlı bir tepki ve uzun mesafelerde daha iyi yakıt ekonomisi sağlayacak.

Hangi modeli seçerseniz seçin, Nissan Micra etrafındaki en konforlu küçük otomobillerden biridir. Çoğu model etkileyici bir sönümleme ile çarpma ve çukurlarla mücadele eder –  daha sportif N-Sport modeli sadece daha sert bir sürüş sunuyor. Yine de, bir çok otomobil otoyolda rüzgar sesini minimum seviyede tutmayı başarıyor.

Nissan Micra, 2017 Euro NCAP çarpışma testlerinde 4 yıldız güvenlik notu aldı. Bu puan, eski beş yıldızlı derecelendirmelerle karşılaştırılabilir ve Nissan Micra’nın satıştaki en güvenli küçük otomobillerden biri olduğu anlamına gelir – SEAT Ibiza, aynı yıl tam beş yıldızlı dereceyi aldı.

Bu nedenle, Nissan Micra’nın diğer küçük aile arabaları kadar sürümü pratik ya da eğlenceli olmamasına rağmen, rahat bir şeyler arıyorsanız ve arzu ettiğiniz bazı ekstralar için biraz daha fazla ödeme yapmayı düşünmüyorsanız iyi bir fikir.

İçerisi Nasıl ?

Nissan Micra’nın dikkat çekici kabini, böyle küçük bir otomobil için etkileyici bir şekilde dizayn edilmiş, ancak bazı önemli teknoloji ve renkli yumuşak dokunuşlu süslemeler için ekstra para ödemeniz gerekecek.

Ne kadar Pratik ?

Uzun boylu sürücüler bile Nissan Micra’da rahat edebilir ve içeride çok fazla saklama alanı vardır, ancak bazı alternatifler arka koltuktaki yolcular için daha iyidir ve bagajın yüklenmesi biraz zor.

Micra iyi bir araba, ancak birkaç detayı hayal kırıklığına uğratıyor. Ayarlanabilir bel desteği nerede, alışverişinizi bagajda tutmak için kancalar nerede? 

Arabavakti.Com Uzmanı

Boyutlar

Önyükleme (koltuklar yukarı) 300 litre

Önyükleme (koltuklar aşağı) 1.004 litre

Yolcu alanı

Tüm paketler, bol miktarda direksiyon simidi ayarı ve standart olarak yüksekliği ayarlanabilir bir sürücü koltuğu ile birlikte gelir, böylece uzun sürücüler bile rahat eder. Ön koltuklar hoş bir şekilde döşenmiştir ancak destekleyici değildir, böylece virajlı yollarda biraz kayma yaşayabilirsiniz.

Can sıkıcı bir şekilde, Nissan Micra’nın ayarlanabilir bel desteğine sahip koltukları bulunmuyor, böylece uzun otoyol yolculuklarında sırt ağrısı çekebilirsiniz.

Arka koltuklara atlarsan, işler düzelmez. Makul miktarda diz mesafesi ve ön koltukların altındaki ayaklarınız için bol miktarda yer var, ancak 1.82 boyunda biri baş mesafesi için mücadele edecek.

Üç yolcuyu aynı anda taşımanız mı gerekiyor? Nissan Micra sizin için uygun olmayabilir. Orta arka koltuk oldukça sert ve dardır ve Corsa’da  çok daha az omuz mesafesi vardır.

Her iki arka koltukta da Isofix bağlantı noktaları bulunuyor, ancak ön koltuktaki koltuğa da bir çocuk koltuğu yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, biraz dar arka kapılar ve gizli Isofix bağlantı noktaları, arkadaki koltuk tabanının sabitlenmesini zorlaştırabilir.

Saklama alanı

Nissan Micra’nızın kabinini güzel ve düzenli tutmak için çok fazla sorun yaşamazsınız. Etrafında noktalı birkaç kullanışlı küçük delik vardır ve ön kapı bölmelerinin her ikisi de büyük ve küçük bir şişeyi tutacak kadar büyüktür. Torpido gözü bir süpermini için ortalama (küçük bir su şişesi ve kullanıcı el kitabını tutabilir) ve akıllı telefonunuz için gösterge panelinin altında küçük bir tepsi var.

Ne yazık ki, arka koltuklarda işler o kadar iyi değil. Arka kapılar herhangi bir depolama alanıyla gelmez ve yolcularınızın aralarında tek bir bardak tutucuyu paylaşması gerekir.

Önyükleme Alanı

Nissan Micra’in 300 litrelik bagajı, bir bebek arabası ve bazı yumuşak çantalar veya bir dizi golf sopası taşıyacak kadar büyük. Bir Fiesta, Corsa veya Polo’da bulacağınız bagajlardan 10 ila 20 litre daha büyük ancak derin  yükleme eşiği büyük veya ağır eşyaları biraz zor yüklemenize sebep oluyor.

Can sıkıcı bir şekilde, bagaj zemini yüksekliğini (Polo ve Fiesta’da mevcut olan bir seçenek) ayarlayamazsınız ve arkada eşya dolaştırmanıza engel olacak  alışveriş kancaları bulunmuyor. Bununla birlikte, uzun valizler ve iki yolcuyla aynı anda yola çıkmanız gerekiyorsa, koltukları iki yönlü (60:40) bölünmüş şekilde katlayabilirsiniz.

Her iki arka koltuğu aşağıya doğru çevirin (koltuk başlıklarının yanındaki düğmeleri kullanarak) ve böylece Nissan Micra’nın bagajında 1.004 litre taşıyabilirsiniz. Bu, 952 litrelik Polo’dan daha fazla, ancak 1.093 litrelik Fiesta ve 1.120 litrelik Corsa’dan daha az – bir başka deyişle, bir bisiklet sığacak alan oluşuyor, ancak önce bir tekerleği çıkarmanız gerekecek.

Ayrıca arka koltuklar düz durmadan önce koltuk başlıklarını bir çentik yukarı kaldırmanız gerekir. O zaman bile bagaj katında ağır kutuları ön koltukların arkasına kaydırmayı zorlaştıran çok büyük bir adım var.

Kullanım

Nissan Micra, araba sürmek için en rahat küçük otomobillerden biri ve hareket halindeyken de etkileyici bir şekilde sessiz, ancak giriş seviyesi 1,0 litre benzinli modeli acı verici bir şekilde yavaş kalıyor.

Micra’in otomatik şanzımanı, denediğimiz en iyi CVT’lerden biri. Nissan’ın 1,0 litrelik benzinli motorunun çok sessiz olması nedeniyle, ayağınızı yere koyduğunuzda hiçbir gürültü-titreme gelmiyor.

Arabavakti.Com Uzmanı

PERFORMANS VE EKONOMİ

Eğer genel olarak şehir içinde kullanım yapıyorsanız 100hp 1.0 litrelik benzinli motora sahip olan modeli alın – çok hızlı değil, fakat kasabada uçuk hissetmek için yeterince güçlü ve daima pürüzsüz ve sessiz. Sınırlı bir bütçeniz varsa daha ucuz olan  71hp 1.0 litre turboşarjsız benzinli Nissan Micra alabilirsiniz . Ne yazık ki, 100 km/h ‘den itibaren hırıltılı hale geliyor ve 100 km hıza çıkması 16 saniyeden uzun sürüyor,  ayrıca otoyolda hızlı bir şekilde sollamak için zorlanıyor.

Uzun yolculuklarda ve yoğun trafikte stres olmamanız için CVT otomatik şanzımanlı bir benzinli Nissan Micra alabilirsiniz ve bu, piyasadaki en iyi CVT’lerden biridir.

SÜRÜŞ

Nissan Micranın hafif direksiyonu sıkı şehir sokaklarında kullanımı oldukça kolaylaştırıyor, ama ön kapı ve ön cam arasındaki alan oldukça büyük ve kör nokta oluşturuyor – Özellikle kavşaklarda.

Küçük ön cam park etmeyi biraz sinir bozucu hale getirebilir, ancak N-Sport ve Tekna modelleri arka park sensörleri ve tüm çarpma ve çiziklerden kaçınmanıza yardımcı olacak bir geri vites kamerası ile birlikte gelir. 

Arkadaşlarınıza gerçekten gösteriş yapmak için isteğe bağlı Vision + paketi eklemek isteyeceksiniz, çünkü otomobilin ve çevresinin kuş bakışı görünümünü eğlence sistemi ekranında görüntüleyen 360 derecelik bir kamera sistemi ile geliyor. Şık bir SUV’da bulmayı umduğunuz özelliklerden bir tanesi.

Hangi modeli seçerseniz seçin, Nissan Micra etrafındaki en konforlu küçük otomobillerden biridir. 

 Visia ve Visia + modelleri hariç tümü standart olarak cruise control sistemi ile birlikte gelir. Sonuç olarak, Micra uzun yolculuklarda kullanılabilecek en rahat küçük otomobillerden biri.

N-Sport modelinde daha sert düşürülmüş süspansiyon, farklı direksiyon sistemi ve standart olarak en güçlü 117hp 1.0 litre benzin bulunuyot. Gerçekte, çarpmalara karşı biraz daha sert, direksiyonu yapay olarak ağır ve gerçek bir hot-hatch olarak adlandırılacak kadar performanslı değil.

Euro NCAP, Nissan Micra’ya 2017 yılında dört yıldızlı bir güvenlik derecesi verdi. Tüm modeller trafik işareti tanıma, otomatik acil durum frenlemesi (çarpışmayı önlemeye yardımcı olmak için frenleri uygulayacak bir sistem) ve şerit çıkış uyarısını standart olarak aldı. Vision + paketinin bir parçası olarak kör nokta uyarısı ve engel tespiti ile onu satıştaki en güvenli küçük araçlardan biri haline getirebilirsiniz.

2 thoughts on “2019 Yeni Nissan Micra İncelemesi

 • 17 Ekim 2019 tarihinde, saat 9:06 AM
  Permalink

  Henüz ülkemize giriş yapmadı, acaba hangi motorlarla gelecek merak bekliyoruz.

  Yanıtla
 • 30 Aralık 2019 tarihinde, saat 5:37 PM
  Permalink

  Çok detaylı bir bilgi paylaşmışsınız, emek harcandığı belli oluyor. Bu denli güzel çalışma için elinize ve emeğinize sağlık. site yönetimine teşekkür ediyoruz.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: