2021 Hyundai i20 N fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi

Hyundai’nin Ford Fiesta ST rakibi i20 N, Nurburgring’de test edildi. Şimdiye kadar öğrendiğimiz her şey burada.

  • Sportif tasarım
  • Görsel iç set iyileştirilmiş
  • 1.6 veya 2.0 litrelik motor kullanabilir
  • 200 hp motor gücünde olması bekleniyor
  • 0-60 yaklaşık 7 saniyede
  • 2021’de satışta

Hyundai i30N, piyasadaki en uygun fiyatlı sahip hot hatch’lardan biridir, bu nedenle i20 N, paranızın karşılığını alabileceğiniz en iyi performans arabalarından biri olarak şekilleniyor gibi görünüyor. 

2021 Hyundai i20 N tasarımı

Hyundai i20, N nedeniyle standart araba akımından çok farklı görünecektir. Eylül 2020 yılında İngiltere’de lansmanı gerçekleşecek olan yeni üçüncü nesil i20 keskin hatlar, çatık kaş farlar, yumuşak ve dik bir şekilde yükselen bir bel ölçüsü.

İ20 N’ye gelince, prototip kamuflajına rağmen, onu sıradan kardeşlerinden ayıran oldukça fazla ayrıntı görebilirsiniz. Ön tampon büyük ölçüde aynı görünüyor, ancak ızgarada farklı bir ağ deseni bulunuyor.

Arka tarafta, köşelerde hava çıkışları olan daha derin bir tampon ve altta bir difüzör ve ayrıca üstte büyük bir rüzgarlık var. Yanlarda, BMW M otomobillerinden alınmış gibi görünen derin eşik etekleri ve muhteşem yan aynalar var. 

Tüm bu özellikler daha büyük izlenimi yaratmak için i30N’de de kullanılıyor ve gerçekten i20 N’de de işe yarıyor. Fiesta ST ve Mini Cooper S ile savaşa girmeye can atıyor gibi görünen zorlu ve hırçın bir şey.

Normal i20’de olduğu gibi ve Ford Fiesta ve Mini’den farklı olarak , i20 N sadece beş kapılı olarak mevcuttur. Üç kapılı bir i20 N’nin daha şık olacağını iddia edebilirken, beş kapılı bir otomobilin daha pratik olduğundan şüphe yok. Çok az kişi önceki üç kapılı i20’yi satın aldı, öyleyse neden yenisiyle uğraşasınız ki?

2021 Hyundai i20 N motoru ve performansı

Standart i20 , bazı modellerde turboşarjlı ve hafif hibrit destekli 1.0 litrelik, üç silindirli bir benzinli motora sahip olacak. Ancak Hyundai, kaputun altında dört silindirli bir motor için yer olduğunu söyledi. 

Bu muhtemelen i30N’nin 2.0 litrelik turbo motorunun modifiye edilmiş bir versiyonu veya Tucson SUV’un 1.6 litrelik turbo motorunun hafif hibrit teknolojisine sahip yükseltilmiş bir versiyonu şeklinde gelecek. İkincisi daha olası çünkü bu, Hyundai’nin 2022 i20 Dünya Ralli Şampiyonası arabasına monte edeceği aynı motor türü.

İ20 N’ye güç veren motor ne olursa olsun, yaklaşık 200 hp üretmesi bekleniyor. Bu, hot hatch’i yaklaşık 140mph’ye kadar patlatmak ve yaklaşık yedi saniyede 0-60’tan sprint yapmasına yardımcı olmak için yeterli olmalıdır. 

2021 Hyundai i20 N sürüş

Stil gibi, i20 N’nin şasisi de i30N’yi gerçek bir sürüş deneyimi haline getiren aynı prensipleri kullanacak. Daha düşük, daha sert süspansiyon, revize edilmiş direksiyon, büyük tekerlekler ve frenler ve daha hızlı hızlanmasına yardımcı olacak yakın oranlı bir vites kutusu bekleniyor.

30 N, sürücünün gaz kelebeği tepkisinden egzoz sesine kadar çeşitli şasi ayarlarını yapılandırmasına olanak tanıyor. Toplamda binlerce farklı kombinasyon var. İ20 N’nin bu düzeyde bir yapılandırılabilirliğe sahip olması olası değil, ancak en azından aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli sürüş modlarına sahip olması gerekiyor.

2021 Hyundai i20 N iç tasarım

İ20 N’nin iç mekânının detayları henüz açıklanmadı, ancak yukarıda gösterilen standart i20 ile aynı yenilenmiş tasarımla gelecek. Yeni bir direksiyon simidi, revize edilmiş bir vites topuzu ve bilgi-eğlence ekranı için ‘N’ grafiklerinin yanı sıra bir dizi büyük, destekleyici çanak koltuklar, çok sayıda kırmızı dikiş ve birçok ‘N’ rozeti olması umuluyor. 

2021 Hyundai i20 N fiyatı ve çıkış tarihi

İ30N, hemen hemen tüm rakiplerinden daha ucuz ve faydalı bir araç olduğundan Hyundai’nin i20 N ile aynı fiyat performans aralığında olması tahmin ediliyor . Aracın 2021 baharında satışa çıkması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: