BMW M2 CS’in Bilgileri Sızdırıldı

Sızdırılan bilgilerin bazıları güzel, bazıları kötü.

Yeni BMW M2 CS’in günyüzüne çıkmasına az bir zaman kaldı. Resmi olarak lansman tarihi henüz açıklanmış değil lakin performanslı coupe’nin şimdi ile Los Angeles Otomobil Fuarı(kasım sonunda)arasında bir yerde tanıtılması tahmin ediliyor.

BMW M2 CS’in hakkında çok fazla söylenti var. Yeni M2 CS, ortaya atılan iddialara göre Belçika’da özel bir etkinlikte küçük bir insan topluluğunu sergilenmiş.
Bimmerpost.com forumu üyelerinden birisi de bu etkinlikte yer almış ve aracın özelliklerine dair birçok bilgiyi site üzerinden paylaşıma sunmuş.

Sunulan bilgilere henüz resmi gözüyle bakmamız doğru olmaz ancak dgm3 nick’li üyenin paylaştıkları eski verilerle uyuşmakta. 450 bg gücünde olacağı söylenen M2 CS, 6 ileri manuel ve 8 ileri çift kavramalı şanzım seçeneğine sahip olacak. Bunun dışında M Performance egzoz ve adaptif süspansiyon gibi donanımlara da sahip olacak model.

Seçenekler listesinde karbon seramik frenler bulunduran modelin karbon malzeme ile sipariş edilebilecek parçaları arasında ise kaputu, tavanı, bagaj kapağı, aynı kapakları, difüzör ve ön spoyleri de yer almakta. Bir başka ihtimal de kapı kollarının ve konsolun bile karbon fiberden yapılması. Ancak bunlar şimdiye kadar bize gelen bilgilerden pek de farklı değil ancak dgm3, bahsettiği birkaç detay ile dikkat çekti. Tanıtımda birkaç BMW yetkilisi ile konuşma fırsatı yakalayan Bimmerpost üyesi, M2 CS’in hafifleyeceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadığını belirtti. Hatta tüm bunlar dışında dgm3 bir laptop’tan altığı görüntüde aracın 1575 kg ağırlığında olacağını görebilmeyi başarmış. Bu sayı kuru ağırlığı mı, yoksa boş ağırlığı mı tam olarak bilinmiyor.

2020’in Mart’ından senenin sonuna kadar toplamda 2200 adetle sınırlı sayıda üretilecek olan M2 CS, sürücülerine dört farklı gövde rengiyle seçenekler sunacak; Alpine Beyazı, Hockenheim Gümüş Grisi, Safir Siyahı ve Misano Mavisi. Başlangıç fiyatı olarak da tahmin edilen miktar 95 bin euro. Bu fiyat M2 Competition’a göre ciddi bir fiyat farkını gözler önüne seriyor .

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: