GM’in Patronu, Cadillac’ın Sedan Modellere Bağlı Kalacağını Belirtti

“İyi iş çıkartıyorlar”

General Motors’un patronu Mark Reuss, Auto News ile yaptığı bir röportaj’da Cadillac’ın stratejisini sorgulayan bazı medya birimlerine cevap verdi. Yönetici, Cadillac’ın “İyi işler ortaya çıkardığına” inandığını belirtti.

Cadillac’ın tercih ettiği yolun doğru yol olduğunun altını çizen Reuss, firmanın yeni modelleri piyasaya sürmek için hazır olduğunu şu sözler ile belirtti:

“Pek çok yeni model çıkarmaya hazırlanıyoruz. Cadillac’ın her 6 ayda bir yeni bir model -crossover, SUV veya sedan- ortaya çıkardığını görmeye başlayacaksınız. Bunların ardından da Cadillac bayilerinin ABD’deki lüks otomobil satışlarının yüzde 90’ını kapsayacak yeni modeller ile dolacağını göreceksiniz.”

“Cadillac olarak Cadillac markasını değiştirecek bir sürü teknoloji ve ürün üzerinde çalışmaktayız. Kimin ne söylediğini umursamadan işimizi yapıyoruz. Hatta Cadillac’ın her açıdan -satış, kalite, ürün memnuniyeti ve bayi kalitesi- gayet iyi işler çıkardığına inanıyorum”

Fakat Reuss her ne kadar kendinden emin konuşsa da gerçekler öyle söylemiyor. Öyle ki Cadillac’ın ABD’deki satışları son yıllarda epey bir düşüşte. Bu sorunu çözmek için çareyi Çin’de arayan Cadillac, 117 yıllık tarihinde ilk kez satış rekoru kırmayı başarmıştı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: