Moody’s, Ford’un Kredi Notunu Düşürdü

“Spekülatif özellikler taşımakta”

Kredi derecelendirme firması Moody’s, bir süredir dikkat çeken Ford’un kredi notunu düşürdü. Dünyanın en gözde pickup modeli üreticisi olan Ford’un zor durumu bir kez daha günyüzüne çıktı.

İddialara göre yatırımcıların gözünde Ford’un geleceği pek parlak değil. Moody’s ise bu durum karşısında Ford’un notunu BAA3’ten BA1’e düşürdüğünü duyurdu. Bu durum da Ford’un artık “uzun vadede riskli” değerlendirmesinin “spekülatif” olduğu anlamına gelmekte.

Business Insider’ın yaptığı habere göreyse Moody’s, üreticinin bir süre daha çok düşük kar marjına sahip olacağı ve düşük bir gelire sahip olacağını belirtiyor. Eğer yapılan bu tahmin doğru çıkarsa firmanın yapmış olduğu 11 milyar dolarlık yatırım firmaya ciddi anlamda zarar vereceği belli.

Moody’s: “Ford, bu yenilenme sürecine çok güçsüz bir pozisyonda başladı. Nakit akışı ve kar marjları beklediğimizin altında”

Moody’s bu kötü durumun en azından birkaç sene daha düzelmeyeceğine inanıyor. Firma ise bu birkaç senelik zaman dilimi içerisinde firmanın “eksi” rakamlar açıklayabileceğini ön görmekte.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: