Yeni Peugeot 2008 İncelemesi

Arabavakti Puanımız
6/10

Yeni Peugeot 2008 İncelemesi

Peugeot,  küçük SUV’ lar araasında en şık olanlarından biridir ve standart olarak bol miktarda kit alır ancak alternatif olarak daha geniş arka koltuklara ve daha büyük bagaja sahiptir.

Bu puan, otomobilin kapsamlı testlerinden sonra  gözden geçiren uzman ekibimiz tarafından verilir

Ne iyi

 • Şık kabin
 • Oldukça büyük bagaj
 • İyi standart ekipman

Ne iyi değil

 • Tek sürüş pozisyonu
 • Sıkışık arka koltuklar
 • Alternatiflerin daha fazla güvenlik kiti var

Genel Kanı

Peugeot 2008 şık iç ve dış tasarımıyla dikkat çeker. Kaldırılmış gövdeli küçük ama pratik bir aile arabası. Bu bakımdan, Honda HR-V ve Suzuki Vitara’nın tasarım çizgisine oldukça benziyor.

Vitara’nın aksine Peugeot 2008, biraz çekmiş gibi ve büyük, sert bir arazi aracı gibi görünmüyor. Yuvarlak üstyapı, kıvrımlı ışıklar ve kalın siyah plastik tampon süsleri, Fisher Price ‘ilk kaşif’ kostümü giyen Fisher hatchback gibi görünmesini sağlamış.

Neyse ki, içeri girdikten sonra işler daha şıklaşıyor. Aslında, Peugeot 2008,  küçük SUV’ların en akıllılarından biri. Standart olarak isteyebileceğiniz, tüm akıllı telefon yansıtma özelliklerine sahip, bol görünümlü malzemeler ve harika bir büyük dokunmatik ekran bilgi ve eğlence ekranı elde edersiniz.

Sinir bozucu bir şekilde, Peugeot 2008 aynı zamanda Fransız firmalarının küçük direksiyon simidine isahip ve uzun boylu olmanız durumunda okunması kolay olmayan enstrümanları da beraberinde getiriyor. Daha fazla sinir bozucu olan ise, Peugeot 2008’in  uzun sürüşlerde bel ağrılarından kurtulmak için ayarlanabilir bel desteği ile alınamamasıdır.

Peugeot 2008, diğer küçük SUV’larla karşılaştırdığınızda bile, özellikle içi geniş değil. İsteğe bağlı panoramik cam tavan öndeki tavan boşluğunu keser ve arkada üç yetişkinin rahatça oturması için yeterli yer yoktur.

 Adından da anlaşılacağı gibi, Peugeot 2008 küçük 208 şehir otomobilinin  büyütülmüş bir versiyonu. Hala diğer bazı küçük SUV’lar kadar geniş değil ama en azından sürmesi oldukça ucuz. 

Üç çocuk için yeterli alan var, ancak çocuk koltuğunu dar kapı açıklıklarından kaldırmak çok acı verici ve Peugeot 2008, daha pratik olan Honda HR-V kadar bagajı kadar eşya taşıyamıyor. Yine de birkaç valiz için yeterli alan var, bu yüzden aileyi uzun bir hafta sonu almak için Peugeot 2008’inizi kullanmaktan çekinmeyin.

Uzun mesafeler sürmeyi planlıyorsanız, Peugeot 2008’in 1,5 litrelik dizel motorlarından birini seçin – bazı alternatiflerdeki kadar akıcı değiller ancak etkileyici bir şekilde ekonomik. Şehirde dolaşmak daha fazla şeyse, 1,2 litrelik benzinli modellerden biri daha iyi bir bahis olacaktır.

Hangi motoru seçerseniz seçin Peugeot 2008’in sürüşü kolay ve rahattır. Küçük boyutu dar sokaklarda ve yoğun trafikte manevra kabiliyetiniz kolaylaştırır,  çarpma ve çukurları oldukça iyi emer – birkaç küçük yolcunun arkada olmasını seviyorlarsa mükemmel. Peugeot 2008’in standart cruise control sistemi sayesinde rahatça dinlenebileceksiniz, ancak birçok diğer küçük SUV’lerin aksine, otomatik acil durum frenlemesi için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Yine de bunun yüzünden Peugeot 2008’den vaçmenize  izin vermemelisiniz. Bazı alternatifler kadar geniş olmayabilir veya sınırlı güvenli bir kitle birlikte gelebilir, ancak yine de konforlu, kullanımı kolay ve kullanımı ucuz, şık ve iyi donanımlı küçük bir aile arabası.

 

İçeride nasıl bir şey? 

Bol miktarda yumuşak plastik Peugeot 2008’in kabininin fiyatının daha fazla olduğunu hissetmenize neden oluyor, ancak tuhaf enstrüman düzeni ve küçük direksiyon simidi biraz alışkanlık isteyebilir.

Ne kadar pratik?

Bagaj boşluğu ile ilgili herhangi bir şikayetiniz olmayacak, ancak yolcularınız için daha fazla alana sahip alternatifler bulmak zor değil.

 2008’de ayarlanabilir bir bel desteği olmamasının iyi bir fikir kim olduğunu düşündü? Ne acı! 

One thought on “Yeni Peugeot 2008 İncelemesi

 • 4 Ekim 2019 tarihinde, saat 9:12 AM
  Permalink

  Güzel bir inceleme olmuş

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: