Volkswagen ID.3’ün Sportif R Versiyonu Gelebilir

Şirket yöneticileri hazır olan fikri değerlendiriyor.

Volkswagen, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda şirketin CO2 nötr bir firma haline dönüşmesi için çalışıyor. Bu dönüşümü 2050’ye kadar sağlayacağını ve bu stratejinin de isminin “goTOzero” olduğunu belirtti. Bu iddialı stratejinin iki adımı var. İlk adımı firmayı global anlamda yeni bir yüze kavuşturacak olan logo değişimine gidilirken, ikinci adımda ise tamamen elektrikli bir seri üretim modeli ortaya koymaktı. Fuarda tanıtıma sunulan yeni ID.3, Volkswagen için yeni bir dönüm noktası oldu.

Volkswagen’in elektrikli mobilite ürünleri pazarlama uzmanı olan Christine Leuderalbert Frankfurt’da AuteExpress’e konuştu. Konuşmalarında şirket yöneticilerinin çok daha iyi performans ve eskiye oranla daha fazla güç ortaya koyacak daha sportfik bir ID.3 R versiyonunun değerlendirmede olduğunu belirtti.

Projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği konusunda şu anda kesin olmasa da gerçekleşme olasılığının yüksek olduğu görünüyor.

Lauderalbert, “Şu anda bunu değerlendiriyoruz ancak elektrikli bir otomobilin aynı zamanda bir performans aracı olabileceğinden emin olmamız gerekiyor”. İfadelerini kullandı.

Şirketin satış ve pazarlama bölümü yönetim kurulu üyesi Jugen Stackmann ise “Eğer R’ın bir geleceği varsa, bu elektrikli olmalı” diyerek potansiyel ID.3 R’ı desteklemiş oldu.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: