Yeni BMW M3 Ne Kadar Güç Üretecek?

BMW M patronu açıklama yaptı.

Yep yeni ve çok daha güçlü BMW M3 gelmek üzere. Nürburgring’de ve halka açık noktalarda test edilirken kameralara yakalanan test araçları, M modelinin tanıtımının yaklaştığının belirtisi. Önceki modellerine göre büyük ve önemli güncellemeler ile gelmesi beklenen M3’ün güç değerinde de gözle görülür bir artış yaşayanacak gibi görünüyor.

BMW M patronu Markus Flasch 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Top Gear’a konuştu. Konuşmalarında yeni M3’ün altı silindirli motora, altı ileri manuel şanzımana ve muhtemelen 517 bg güçten daha fazlasına sahip olacağını belirtti. Eğer söylediklerini yeni M3’lerde de görürsek bu yeni model şimdiye kadar üretilen en güçlü M3 olacak.

“Elbette M3 ve M4’ün temellerini S58 motor oluşturacak” diyen Flasch, “Bu bizim en güçlü altı silindirli motorumuz ve standart olarak 517 beygir güç üretmekte fakat henüz tam olarak gerçek gücüne kavuşmuş değil.” İfadelerini kullandı.

S58 motor, X3 M ve X4 M ikilisinde 510 bg güç üretiyor. 0-96 km/s hızlanmasını her iki SUV modeli de dört saniyede tamamlarken, M Driver Paketi ile maksimum 284 km/s hıza ulaşabilmekte. Tüm bunlarla birlikte yeni gelecek olan M3 daha fazla güç ve daha az ağırlıkla şimdiye kadar en iyi performansı sunması oldukça muhtemel görünüyor.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: