Yeni Toyota Corolla Sedan İncelemesi

Arabavakti Puanımız
7/10

 

Toyota Corolla Sedan, rahat ve sessiz, uzun mesafeli bir araçtır, ancak arka koltuk alanı bazı aynı sınıf araçların gerisinde kalıyor.

Bu puan, otomobilin kapsamlı testlerinden sonra gözden geçiren uzman ekibimiz tarafından verilir.

Ne iyi ?

 • Üst sınıf görünüyor
 • Sürümü rahat ve keyifli
 • Yakıt tüketimi

Ne iyi değil ?

 • Arka tavan
 • 2.0 litre seçeneği için hibrit yok
 • CVT şanzıman

Genel Kanı

Corolla hatchback ile birçok parçayı paylaşan Toyota Corolla Sedan olmasına rağmen, farklı bir dış görünüme sahip. Otomobilin daha geniş görünmesini sağlayacak şekilde tasarlanan farklı farlar ve arka farlar sayesinde, hatchback’den daha şık göründüğünü bile söyleyebilirsiniz.

İçeride, malzemelerin çoğunun kalite hissinden memnun kalacaksınız ve yapım kalitesi bir Audi A3 Sedana göre yetersiz olmasına rağmen, fark çok büyük değil. Corolla Sedan, hatchback’in üzerinde bulunan deri kaplı kontrol panelini özletiyor, ancak yine de kabin çevresinde yumuşak dokunuşlu materyaller bulunuyor .

Corolla Sedan’ın kaputu, özellikle uzun boylu değilseniz ulaşmak için oldukça düşük bir konumdadır. Koltuğun yanındaki kolları kullanarak Corolla Sedan’da kolayca rahat edersiniz ve yükseklik ayarı pozisyonunuzu daha da ince ayarlamanıza olanak tanır.

Corolla Sedan, ön ve arka tekerlekler arasında hatchback’ten daha uzun bir mesafeye sahiptir, bu da daha fazla arka koltuk alanına sahip olduğu anlamına gelir. İki yetişkin oraya çok iyi uyuyor ancak tavan boşluğu sınırlayıcı faktördür, bu nedenle uzun boylu herkes kafalarını tavana sürtüyor olacak.

Ayrıca Corolla Sedan’da hatchback’le karşılaştırıldığında daha büyük bir bagaj alıyorsunuz. Ancak, gerçek önyükleme açıklığı biraz dar olduğundan ve kapasiteyi artırmak için koltukları aşağıya katlayamayacağınız için hepsi iyi bir haber değil. Bu bağlamda Skoda Octavia çok daha pratik bir otomobil.

 Çarpıcı görünüm, iyi güvenlik seti ve düşük yakıt tüketimi ile Corolla Sedan, şirket arabası olarak ta çok anlam ifade ediyor. 

Octavia, Corolla’yı motor seçenekleri konusunda da yener. Düşük emisyon oranı sayesinde Corolla Sedan‘a ekonomik ve vergisi için ucuz olan 1.8 litrelik bir benzin hibriti ile sahip olabilirsiniz. Ancak, daha fazla gücü olan veya manuel şanzımanlı bir şey istiyorsanız, şansınız kalmadı.

Karşılaştırma için, Octavia beş motorlu ve birçoğunuz için daha fazla seçenek sunan otomatik veya manuel veya DSG otomatik seçeneklerine sahiptir.

Corolla Sedan, cömert standart ekipmanlarıyla bazı noktaları görmezden gelmenizi sağlıyor; tüm otomobillerde 8 inçlik dokunmatik ekranlı bir bilgi eğlence sistemi ve otomatik acil durum frenlemesi, otomatik uzun far, şerit kalkış uyarısı, şerit tutma yardımı ve trafik işareti tanımayı içeren Toyota’nın Güvenlik Algısı bulunuyor.

Bu nedenle, Toyota Corolla Sedan’ın bu en son sürümünün en iyisi olduğunu söylemek yerinde – artık sıkıcı görünmüyor ve efsanevi güvenilirlik vaadiyle akıllıca satın alabileceğinizi kanıtlıyor. Ancak, daha fazla motor seçeneği veya daha büyük bir önyükleme istiyorsanız, bu kadar iyi olan benzer birkaç alternatif var.

One thought on “Yeni Toyota Corolla Sedan İncelemesi

 • 8 Ekim 2019 tarihinde, saat 7:08 AM
  Permalink

  Toyota kaliteyi artırmış diyorlardı, sizin incelemenizden de gördüğüm malzeme kalitesinin artmış olduğu.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: